پالت چوبی

پالت چوبی را می توان از انواع مختلف چوب ساخت، که تفاوت در جنس پالت چوبی بر روی استحکام و توان آن اثر می گذارد. پالت چوبی یک وسیله حمل و نقل مسطح است. علاوه بر کاربرد پالت چوبی در صنعت حمل و نقل، از پالت چوبی می توان به صورت خلاقانه، برای ساخت انواع وسایل استفاده کرد. پالت چوبی هم به صورت نو مورد استفاده قرار می گیرد و هم نوع دست دوم آن در بازار وجود دارد. به طور کلی پالت چوبی وسیله ای بسیار کارآمد، به ویژه در حمل و نقل است. پالت چوبی هم به صورت دستی (در تعداد کم) و هم به صورت مکانیزه و با دستگاه های ماشینی (برای تولید انبوه) ساخته می شود.
جهت دریافت قیمت ها با ما تماس بگیرید

یک پالت چوبی، پایه و اساس ساختاری یک واحد بار است که اجازه می دهد تا مدیریت و ذخیره محصولات پر بازده باشد. محصولات و یا حمل ظروف اغلب در پالت چوبی توسط تسمه محافظت می شوند و بسته بندی، کشیده و حمل می شوند. از زمان اختراع پالت چوبی در قرن بیستم، استفاده از آن به طور چشمگیری جایگزین شکل های قدیمی مانند جعبه های چوبی و بشکه های چوبی شد. در حالی که اکثر پالت ها، پالت چوبی هستند، پالت ممکن است از پلاستیک، فلز، کاغذ، و یا مواد بازیافتی ساخته شوند. هر ماده دارای مزایا و معایب نسبت به سایر مواد است.
 
پالت چوبی

مزایای پالت چوبی

پالت چوبی نه تنها برای محیط زیست ضرر ندارد و باعث جنگل زدایی نمی شود بلکه می توان از آن به عنوان یک انتخاب دوستدار محیط زیست نام برد. زیرا پالت چوبی بعد از استفاده های مکرر و اتمام عمر مفید، مورد عمل بازیافت قرار می گیرد و در موارد زیادی تبدیل به مالچ می شود. و از آنجا که مالچ برای تقویت خاک و رشد درختان جدید بسیار مفید است، بنابراین نتیجه می گیریم که پالت چوبی به هیچ وجه مخالف با محیط زیست نیست.
 
علاوه بر این پالت چوبی دارای قیمت پایینی نسبت به سایر ابزار حمل و نقل است از این رو استفاده از آن در کارخانه ها و انبارها و سایر مناطق بسیار مقرون به صرفه است.
 
حمل و نقل کانتینری موجب استفاده از پالت چوبی شده است. اکثر انواع پالت چوبی به راحتی می توانند 1000 کیلوگرم بار را حمل کنند. امروزه، بیش از نیم میلیارد پالت چوبی در هر سال ساخته شده و حدود دو میلیارد پالت چوبی در سراسر ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است.
 
حرکت در طبقات مسطح، گسترده، محکم راحت است: بتن بسیار عالی است. بزرگترین سرمایه گذاری هایی که به استفاده از پالت چوبی اقتصادی نیاز دارند در ساخت و ساز ساختمان تجاری یا صنعتی می باشد. عبور از درب و ساختمان باید امکانپذیر باشد. برای کمک به این موضوع، برخی از استانداردهای اخیر پالت چوبی (پالت چوبی اروپایی و ارتش ایالات متحده در سایز 35 × 45.5 اینچ یا 889 × 1156 میلی متر) طوری طراحی شده اند که بتوانند از درب های استاندارد عبور کنند.
 
فقدان یک استاندارد بین المللی برای پالت چوبی  باعث ایجاد هزینه های مداوم قابل توجهی در تجارت بین الملل می شود.  یک استاندارد مشکل است به دلیل طیف گسترده ای از نیازهای پالت چوبی استاندارد که نیازمند اقناع شدن است: درگاه عبور، اتصالات ظروف استاندارد، و پایین آوردن هزینه های کار.


قیمت پالت چوبی

 
پالت چوبی نیز مانند تمام انواع دیگر پالت ها دارای یکسری نقاط قوت وضعف است که در زیر آنها را بررسی می کنیم:

نقاط قوت استفاده از پالت چوبی

 • ارزان تر
 • تعمیر آسان، از آنجا که پالت چوبی از تخته های مختلف تشکیل شده است در صورت شکستن و یا هنگام لزوم به راحتی می توان آن را با تخته دیگری جایگزین کرد.
 • امکان فروش مجدد و همچنین استفاده مجدد از پالت چوبی دست دوم
 • مواد لازم برای ساخت پالت چوبی را می توان از مواد بازیافتی جمع آوری کرد.
 • می توان آن را به منظور ساخت مالچ و یا کاغذ بازیافت کرد.
 • ساخت سریع و آسان
 • در مقایسه با پالت پلاستیکی و فلزی دارای اصطکاک بالا است.

نقاط ضعف استفاده از پالت چوبی

 • تمیز کردن بسیار دشوار
 • در صورت خیس شدن، به محلی مطلوب برای رشد باکتری ها و قارچ ها تبدیل می شود
 • تراشه، بیرون زدگی، پیچش یا انقباض چوب مشکلات مشترک استفاده کنندگان است.
 • هزینه های بازسازی مستمر: از آنجا که چوب یک ماده آلی است، به آسانی خراب یا شکسته می شود.

برخی از انواع پالت چوبی :

 • جعبه پالت چوبی (پالت چوبی باکس)
 • پالت چوبی یکبار مصرف
 • پالت چوبی بلاک
 • پالت چوبی دو شاخه
 • پالت چوبی اروپایی
 • پالت چوبی تک شاخه
 • پالت چوبی حمل و نقل
 • پالت چوبی استرینگر
 • پالت چوبی چهار طرفه
 
سایت آذر پالت یک مرجع تخصصی در زمینه پالت چوبی و پالت پلاستیکی است. این سایت از زمان آغاز فعالیت خود با به کار گیری  نیروی مجرب و متخصص در صنعت پالت چوبی  یک به یک پله های پیشرفت را طی کرده و امروزه به عنوان یکی از برترین ها در زمینه پالت چوبی ، مورد استقبال گروه کثیری از هموطنان عزیز قرار رفته است.
 

قیمت پالت چوبی و پالت چوبی یورو به همراه مشخصات

پالت چوبی به ابعاد 110*130
قیمت : 200000 تومان الی250000 تومان        
پالت های دست دوم        

قیمت پالت چوبی و پالت چوبی یورو به همراه مشخصات     

 
پالت چوبی به ابعاد 115*115
قیمت : 200000 تومان الی 250000 تومان
پالت های دست دوم    
         فروش پالت چوبی
 
 
پالت چوبی به ابعاد 100*120
قیمت : 100000 تومان الی 250000 تومان
پالت های دست دوم    
فروش پالت چوبی
پالت چوبی به ابعاد 100*100
قیمت : 80000 تومان الی150000 تومان  
پالت های دست دوم    
                                                     
 
فروش پالت چوبی در تهران
 
پالت چوبی به ابعاد 120*80                                                                                
قیمت : 80000 تومان الی 250000 تومان
پالت های دست دوم    
 
قیمت پالت چوبی
 
پالت چوبی یورو به ابعاد 120*80
قیمت : 250000 تومان الی 350000 تومان
پالت های دست دوم    
                                                                                                                               
 
پالت چوبی یورو
 


 

 فروش پالت چوبی در تهران و کرج

ما در مجموعه آذرپالت انواع پالت چوبی با بهترین کیفیت را خدمت شما شمتریان عزیز ارائه می کنیم. شما مشتریان عزیز برای خرید پالت چوبی در تهران و کرج می توانید با شماره های اعلام شده تماس حاصل نمایید و بهترین پالت چوبی در تهران و کرج را خریداری نمایید.

 قیمت پالت چوبی

پالت چوبی به دلیل ساخته شدن از چوب های نختلف می تواند دارای قیمت های مختلفی می باشد چون چوب نیز می تواند دارای قیمت های مختلفی می باشد اما ما در مجموعه آذرپالت انواع پالت چوبی ارزان و با کیفیت را ارائه می کنیم و سعی داریم تا بتوانیم قیمت پالت چوبی را ثابت نگه داریم از این رو برای دریافت قیمت پالت چوبی و همچنین خرید پالت چوبی با ما در مجموعه آذرپالت تماس حاصل نمایید.

خرید پالت چوبی در تهران و کرج

نظرات كاربران :