گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1399/08/21 - 15:18 كد :46
انتخاب پالت پلاستیکی مناسب
پالت همیشه بعنوان یک واحد بار در جابجایی کالا، یک شیوه عملی در حمل و نقل، انبارداری و توزیع انواع محصولات مطرح بوده است . پالت به صورت سنتی از چوب ساخته می شده است. با این حال پالت های پلاستیکی بیش ازچندین دهه است که در اروپا مورد استفاده قرار می گیرند و سهم عمده ای از بازار پالت را به خود اختصاص داده اند.در این مقاله سعی داریم شما را در انتخاب پالت پلاستیکی مناسب راهنمایی نماییم.

پالت پلاستیکی

برای ساخت پالت از مواد مختلف چوب ، پلاستیک و انواع فلز استفاده می شود که رایج ترین آنها چوب و پلاستیک است.در بسیاری شرایط ، پالت های پلاستیکی مزایای بیشتری نسبت به چوب دارند.پالت پلاستیکی روشی بسیار مقرون به صرفه و بادوام در حمل و نقل کالا است.در حالی که پالت ها به طور سنتی از چوب ساخته می شوند ، پالت های پلاستیکی در سال های اخیر رواج بیشتری پیدا کرده اند ، زیرا پالت های پلاستیکی مزایای بسیار زیادی دارند.با وجود انواع پالت ، جابجایی انواع بار با استفاده از جک پالت به راحتی انجام میشود.
 

مزایای پالت های پلاستیکی

درست است که هزینه خرید پالت های پلاستیکی بالاست ، اما پالت های پلاستیکی مزیت های بسیار زیادی دارند که اکثر شرکت ها به دلیل آشنا بودن با این مزایا ، قیمت بالای آنها را نادیده می گیرند.پالت های پلاستیکی دوام و طول عمر بالایی دارند.پالت های پلاستیکی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی ، مقاوم هستند.پالت های چوبی سنگین هستند و به راحتی می شکنند ، این بدان معنی است که آنها باید به طور مرتب تعویض شوند.علاوه بر این ، پالت های چوبی به دلیل سطح نامنظم ، تمیز کردن آنها دشوار است و در صورت مرطوب بودن خطر آلودگی دارند.
 

اندازه پالت پلاستیکی

به عنوان مثال اگر اجناس یا محصولات مورد نظر شما به شکل بسته‎بندی کارتنی است، بایستی بهترین چیدمان کارتن‎ها را بر روی پالت پلاستیکی در نظر بگیرید و تمامی جوانب و احتمالات ممکن را بررسی کنید.ارتفاع کارت‎ها و اندازه پالت یکی از نکات بسیار مهم در هنگام انتخاب پالت پلاستیکی است، چون این امکان وجود دارد در زمان بارگیری و باربری با مشکلات و مسائل مختلف روبرو شوید.
 

در نظر گرفتن ارتفاع پالت پلاستیکی مناسب برای استفاده در انبار

همیشه متراژ ارتفاع انبار خود را در نظر بگیرید چون بتوانید محاسبه کنید چه تعداد پالت پلاستیکی با چه ارتفاعی در آن محیط جا می‎شود. از این نکته غافل نشوید که با کم کردن چند سانتی‎متر از ارتفاع، شما می‎توانید در عوض ۳ پالت پلاستیکی، ۴ عدد از آن را بر روی هم در انبار جا دهید.
 

تحمل وزن پالت پلاستیکی

بدون شک وزن دقیق اجناس و محصولات خود را در نظر داشته باشید. به این علت که در صورتی بار شما وزن کمتری داشته باشد میزان موادی که در پالت پلاستیکی به کار گرفته می‎شود کمتر است و یقینا از قیمت آن خواهد کاست و شما هزینه‎های بیشتر و اضافی پرداخت نخواهید کرد. ولی بار شما اگر حجم کم با وزن زیادی داشته باشد بایستی از پالت پلاستیکی استفاده کنید که ساختار متراکم‎تر دارد چون سبب افزایش مقاومت آن می‎شود.

پالت پلاستیکی مناسب انبارداری

  • پالت باید قابلیت تحمل بارمورد نظر را با توجه به چیدمان داشته و زیر باردچار تغییر شکل نشود.
  •  پالت می بایست در محیط عملیاتی خود کارایی لازم را داشته و با توجه به سیستم گردش مواد یک یا چند مسیر را طی نماید .
  • پالت ها می بایست با سیستم بسته بندی و تجهیزات جابجایی بار سازگاری داشته باشند.
  • از نظر قیمتی باید با ارزش محصولی که حمل می کند نیز توازن داشته باشد.
مطالب مرتبط :
whatsapp
Instagram
telegram
صفحه اصلي | درباره شرکت | تماس با ما | نقشه سایت
کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آذر پالت ميباشد.