گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1399/07/19 - 11:36 كد :44
پالت پلاستیکی و وظیفه آن در حمل و نقل
پالت های پلاستیکی برای کارهای بسیار و مداوم ساخته شده اند پالت پلاستیکی دائما در حال جابجایی و پرتاب شدن به کنار و افتادن قرار می گیرد. پالت ها نقش پشتیبانی حیاتی را در جابجا کردن اکثر کالاها ایفا می کنند، پالت های پلاستیکی همانند چسب با کارخانه جات شرکت های پخش تولیید کنندگان و صنایع لجستیکی اتصال خورده است و بدون پالت پلاستیکی زنجیره تامین عمل نمیکند .

پالت پلاستیکی چیست

پالت، یکی از تجهیزات جهت جابجایی و نگهداری کالاها در قفسه بندی می باشد که در ابعاد و تحمل بارهای مختلف و با توجه به نیاز مشتری تولید می گردد . پالت وسیله ای است برای ذخیره سازی مواد و کالایی که توسط لیفتراک جابجا می شود . پالت ها روی قفسه قرار می گیرند و پالت های دیواره دار قابلیت چیدن روی هم را دارند . این امر باعث صرفه جویی در فضا شده و به تخلیه و بارگذاری، سرعت و سهولت می بخشد . ضمنا با تشکیل واحدهای بار از کالاهای بی شکل، از آنها حفاظت لازم را به عمل می آورد . این محصول با امکانات، قابلیت ها، ابعاد و تحمل های متنوع برای صنایع مختلفی چون پتروشیمی، شیمیایی، سرد خانه ها، خطوط حمل و نقل و انبارها کاربرد فراوان داشته و در انواع پالت مسطح، پالت دیواره دار (باکس پالت)، پالت بشکه و پالت های سفارشی به بازار عرضه می شود.

پالت پلاستیکی و وظیفه آن در حمل و نقل

پالت پلاستیکی انبار

پالت پلاستیکی وسیله ای برای انبار کردن مواد غذایی و صنعتی در مکان های مختلف که جابجا کردن کالا ها با آن به وسیله لیفتراک و جک های دستی نیز امکان پذیر و راحت تر است، می باشند که در سه جنس متفاوت اعم از پلاستیکی، چوبی و فلزی به فروش می رسد. پالت پلاستیکی برای نگهداری کالا هایی در وزن و اندازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان قدیم تر پالت ها بیشتر به صورت چوبی و فلزی بودنند اما امروزه با تولید پالت پلاستیکی و کارایی بالای آن استفاده از دیگر پالت ها به حد کمی رسیده است زیرا پالت های پلاستیکی در اکثر مکان های تولیدی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.

مواد اولیه پالت پلاستیکی

  • پالت پلاستیکی با مواد خالص که می توان به دفعات زیاد تا چندین سال از آن استفاده کرد.
  • پالت پلاستیکی با مواد درجه 2 که برای محصولات با وزن 600 کیلو گرم می باشد که می توان به دفعات زیاد مورد استفاده قرار گیرد .
  • پالت پلاستیکی جهت یک بار استفاده که بیشتر در محصولات صادراتی مورد استفاده قرار می گیرد .

پالت پلاستیکی و وظیفه آن در حمل و نقل

استفاده از پالت پلاستیکی برای صنعت صادرات و واردات از 50 سال پیش در جهان فراگیر شد. در واقع بعد از انقلاب صنعتی این نوع بسته بندی رواج یافت و در سال های اولیه قرن بیستم تخته های کفی و پالت پلاستیکی به صنعت بسته بندی معرفی گردید.از جعبه ها، بشکه ها و ... برای یک پارچکی کالا و چیدمان منظم استفاده میشده است.
بشکه ها دو کارایی بسیار مهم و مفید داشته اند 1. بار موجود در خود را حمل می کردند 2. برای جابجایی بار استفاده می شود. به عنوان مثال با غلط دادن بشکه ها در مسافت های نسبتا کوتا کالا را جابجا میکردند. بعد از آنکه ماشین های دوخت اختراع شدند از گونی ها برای بسته بندی غلات ها ،شکر و .... استفاده می شده است اما در 50 سال اول قرن بیستم این بسته بندی ها جای خود را به بسته بندی های چوبی دادند. با کشف کارتن تجار ها در یافتند که با استفاده از کاغذ می توانند حمل و نقل سبکتر و راحتری داشته باشند و هزینه ی کمتری برای حمل و نقل پرداخت می کردند. با راه اندازی خطوط راه آهن این بسته بندی های کارتی افزایش یافت و تجار را استفاده از کارتن ها تشویق میکرد.

خرید پالت پلاستیکی انبار

ما در مجموعه آذرپالت انواع پالت پلاستیکی انبار و کاملا بهداشتی را طرح و رنگ های گوناگون خدمت شما مشتریان عزیز ارائه می کنیم. شما عزیزان می توانید برای خرید پالت پلاستیکی انبار با ما در مجموعه آذرپالت تماس حاصل نمایید و بهترین پالت پلاستیکی انبار را خریداری نمایید.

مطالب مرتبط :