گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1399/06/19 - 10:00 كد :41
مزایای قفسه بندی انبار
سیستم های قفسه بندی، با صرفه جویی در فضای انبار در حالی که با ارائه ذخیره سازی بیشتر،به دلیل قفسه بندی ها در بالای یکدیگر فضای بسیار کمی مصرف می شود و اقلام بیشتری می توانند انبار شوند. یکی دیگر از مزایای استفاده از سیستم های قفسه بندی این است که آنها به سازماندهی فضاهای کاری کمک می کنند. این امر باعث می شود که افراد برای پیدا کردن و بازیابی کارها آسان تر عمل کنند و کارهای روزانه را بهبود ببخشند.

قفسه بندی انبار

یکی از مهمترین مزایای استفاده از قفسه بندی در انبار این است که ما از فضای کم برای انبار کردن کالاها و محصولات بیشتری نسبت به حالت بدون قفسه بندی استفاده می کنیم که با طبقه بندی می توان محصولات و کالاها را به طور منظم طبقه بندی کرد. از دیگر مزایای آن می توان به سهولت در گرفتن کالای مورد نظر از بین چندین کالا می باشد که در وقت صرفه جویی شده و در زمان اندکی می توان کالای مورد نظر را پیدا نمود. همچنین با استفاده از قفسه بندی اتفاقات و حوادث ناخوشایند نیز کمتر می شود زیرا با نظم خاصی محصولات را طبقه بندی کرده ایم و بدون خطر و آسیب دیدن می توانیم کالای مورد نظر را گرفته و استفاده کنیم. از ویژگی های دیگر قفسه بندی انبار می توان به اندازه های مختلف و مناسب با هر مکانی با توجه به مواد نگهدارنده آن باشد مثلا قفسه بندی انبار بیمارستانی با دفتری متفاوت است. در ساخت قفسه بندی مهندسان آن را به طور عمودی می سازند تا بتوان به جای استفاده از فضای کف سالن از فضای عمودی برای ذخیره کردن و گرفتن کالا و محصول استفاده کرد.

مزایای قفسه بندی انبار

قفسه بندی انبار چیست

قفسه بندی انبار یکی از روش های نوین و پرکاربرد طراحی سازه می باشد که توانسته است مشکلات روی هم انباشته شدن بار، تجهیزات و محصولات مختلف کارخانه ای، فروشگاهی و مراکز پخش عمده محصولات مختلف را برطرف نموده و ضمن فراهم سازی یک فضای مناسب، بزرگ و قابل استفاده، تاثیر فوق العاده ای در نظم بخشیدن و مرتب نمودن طبقه بندی و چیدمان اصولی تجهیزات و کالاهای داخل انبار داشته و با استفاده از قفسه بندی های مختلف انبار در سبک و انواع متنوع، می توان محصولات داخل انبار را بر اساس کد، حروف و ارقام مختلف طبقه بندی نموده و بر اساس تقاضا و نیاز مشتریان و شرکت های عرضه کننده، آنها را بارگیری، پخش و عرضه نمود. با استفاده از قفسه بندی انبار، می توان  یک فضای کوچک، محیطی مرتب، بزرگ و بسیار عالی خلق نموده و انجام امورات انبارداری و انبارگردانی را برای کارگردان مشغول به کار در این مکان ها، تسهیل نمود.
 

قفسه بندی انبار های بزرگ

قفسه بندی انبارهای بزرگ، ایده ای بسیار عالی و مورد استقبال بوده که در چند سال اخیر توانسته است فضای بسیار کاربردی و مناسب را به منظور انبار کردن تجهیزات به ویژه در انبارهای خیلی بزرگ به آسانی فراهم نماید. دقت به نوع قفسه ها، وزن آنها و محل قرار گیری آنها از مسائل بسیار مهم و قابل توجه در طراحی و نصب قفسه ها در انبار می باشند که نیاز به یک فرد مجرب و کاربلد داشته و توسط مهندسین و افراد با تجربه در شرکت های فضاسازی، طراحی و نصب قفسه های مختلف در فضاهای کوچک و بزرگ خواهد داشت.
 

قفسه بندی انبار با پالت

قفسه بندی انبار های بزرگ را از طریق قفسه بندی فلزی و استفاده پالت چوبی و پالت پلاستیکی در طبقات آن انجام می پذیرد که به قفسه بندی پالت راک معروف است.قفسه بندی پالت راک به دلیل اتوماتیک بودن متداولترین روش قفسه بندی انبار کالاهایی با اقلام سنگین و پرحجم است و در انبارهای صنایعی نظیر کارگاه های بزرگ، انبارها، کارخانه ها، سردخانه ها کاربرد فراوانی دارد. سیستم های قفسه بندی پالت بسیار محکم هستند و این باعث می شود که آنها برای نگهداری انواع کالاها، چه سنگین و چه سبک، ایده آل باشند هزینه قفسه بندی پالت راک در مقایسه با سایر روش های قفسه بندی فلزی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و فضای به دست آمده در این روش مناسب تربا قابلیت اطمینان بیشترخواهد بود.

قفسه بندی انبار با پالت

ویژگی‌های قفسه‌بندی انبار به وسیله پالت

  •  قابلیت جابجایی ارتفاع طبقات قفسه‌بندی شده
  • تنوع در اندازه‌ها و تحمل‌های طبقات قفسه‌بندی
  • دسترسی آسان به طبقات بارگذاری
  • قابلیت اتصال پیچ و مهره‌ای قفسه‌بندی‌ها به یکدیگر
  • طراحی و اجرای قفسه‌ها به‌صورت چندین طبقه و متناسب با ارتفاع و ابعاد فضای موجود

طراحی وساخت قفسه بندی پالت راک با توجه به وزن کالا و تحمل آن قابل پیاده سازی است و طراحی دهنه بازو ها و فریم ها بر اساس ابعاد پالت ها صورت می گیرد.امکان ایجاد راهرو در بین ردیف های قفسه بندی وجود دارد .تنوع در ابعاد و ظرفيت تحمل باردر یک انبار قابل پیاده سازی است . اتصال آسان طبقات به ستون ها بوسيله كليپ ها انجام می شود که در گوشه های پالت ها قرار دارد و مدیریت آسان موجودی های مواد و کالا در انبار توسط کدخوان های تعبیه شده در بازوها انجام می شود.کاهش هزینه های عملیاتی انباربه دلیل اتوماتیک بودن بارگذاری در طی زمان اتفاق می افتد افزایش ظرفیت انبار تا 500 درصد قابل اجرا است و مهم ترین نکته قابلیت دریافت فرمان از کامپیوتربرای لیفتراک ها وجود دارد و با اتصال به نرم افزارهای انبارداری روند کنترل موجودی انبار بسیار پیشرفته و سریع خواهد بود و در نتیجه دسترسی سریع به کالا امکان پذیر است و صرفه جویی در نیروی انسانی و البته انرژی حاصل از قفسه بندی پالت راک در انبارهای بزرگ و صنعتی خواهد بود و می تواند تصادفات و خطرات انسانی را در محل کار نیز کاهش دهد.

سفارش پالت چوبی و پالت پلاستیکی 

مطالب مرتبط :