گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1399/06/11 - 16:10 كد :40
کاربرد باکس پالت تاشو
امروزه کار حمل و نقل محصولات در انبارها یا سردخانه ها به کمک ماشین لیفتراک و یا جک ها صورت می گیرد. اگر با ساز و کار لیتفراک آشنایی داشته باشید، حتماً دیده اید که این ماشین ها دارای دو اهرم برای حمل بار هستند. اهرم هایی که زیر بار قرار گرفته، کالای مورد نظر را از سطح زمین جدا کرده و به مکان دیگری منتقل می کنند. پالت ها، در حقیقت شیئی هستند که حمل و نقل بار به کمک لیفتراک را ساده تر کرده، امکان آسیب رسیدن به بار را کاهش می دهند. امروزه پالت ها در انواع متفاوت و با اندازه های متفاوتی تولید می شوند

پالت پلاستیکی

پالت، یکی از تجهیزات جهت جابجایی و نگهداری کالاها در قفسه بندی می باشد که در ابعاد و تحمل بارهای مختلف و با توجه به نیاز مشتری تولید می گردد . پالت وسیله ای است برای ذخیره سازی مواد و کالایی که توسط لیفتراک جابجا می شود . پالت ها روی قفسه قرار می گیرند و پالت های دیواره دار قابلیت چیدن روی هم را دارند . این امر باعث صرفه جویی در فضا شده و به تخلیه و بارگذاری، سرعت و سهولت می بخشد . ضمنا با تشکیل واحدهای بار از کالاهای بی شکل، از آنها حفاظت لازم را به عمل می آورد . این محصول با امکانات، قابلیت ها، ابعاد و تحمل های متنوع برای صنایع مختلفی چون پتروشیمی، شیمیایی، سرد خانه ها، خطوط حمل و نقل و انبارها کاربرد فراوان داشته و در انواع پالت مسطح، پالت دیواره دار (باکس پالت)، پالت بشکه و پالت های سفارشی به بازار عرضه می شود.

باکس پالت چیست

باکس پالت یا پالت دیواره دار یکی از کاربردی ترین انواع پالت در سیستم انبارداری و ظروف نگهداری مواد می باشد که بخاطر برخورداری از دیواره های توری و نرده ای، امکان جا به جایی اقلام ریز و بدون بسته بندی را فراهم می سازد. برخلاف پالت های مسطح، در نوع پالت دیواره دار امکان چیدمان آنها بر روی یکدیگر وجود داشته و می توان در محیط های بدون قفسه بندی انبار با استفاده از این نوع پالت نظم قابل قبولی را در محیط ایجاد نمود.

کاربرد باکس پالت تاشو

ویژگی های استفاده از باکس پالت

 
همان طور که اشاره شد، از رایج ترین باکس پالت ها به باکس پالت پلاستیکی و چوبی اشاره کرد که هر یک دارای ویژگی های خاصی می باشند.از مهم ترین ویژگی های منحصر به فرد این پالت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • نگهداری محصولات به صورت بهداشتی، سریع و آسان و البته ایمن
  • استفاده از لیفتراک، هندجک و ریچ تراک
  • محافظت از محیط زیست  نسبت به استفاده از باکس پالتهای چوبی
  • استفاده طولانی مدت  در مقایسه با باکس پالت های فلزی
  • وزن کمتر در مقایسه با باکس پالت های فلزی
  • قابلیت شستشو و ضد عفونی شدن
  • مقاومت در برابر رطوبت، آلاینده های محطیی، و مواد شیمیایی خورنده
  • تحمل نوسانات دمایی

پالت پلاستیکی تاشو چیست

باکس پالت تاشو باکس پالتی است که دیواره آن دارای قابلیت تاشدن است. در نتیجه در زمان استفاده و بسته ‎بندی محصول، کارگران با راحتی بیشتری می‎توانند محصولات را جابجا و حمل و نقل کنند.علاوه بر این پس از پایان فرآیند حمل و نقل و جابجایی و رسیدن محصول به مقصد مورد نظر مشتری، در وضعیت خالی این نوع پالت پلاستیکی قابلیت جمع شدن را دارد و انبار کردن و حمل نقل آن به راحتی انجام شده و نیازمند فضای کمتری است.
 
باکس پالت پلاستیکی تاشو
 

کاربرد باکس پالت تاشو

برخی کارخانجات و تولید کننده ها تنها یکبار محصول خود را به مقصد میفرستند. بنا بر این از پالت ها تنها یکبار استفاده می کنند و پالتها در مقصد دور انداخته و یا دوباره به فروش می رسند. اما برخی دیگر که چرخه های ارسال در بازه های زمانی مشخص دارند پالت ها را بازگردانده و مجدد استفاده می کنند. پالت پلاستیکی تاشو برای این افراد مناسب است چرا که بعد از استفاده در بازگشت تاشده و فضای بسیار کمتری را اشغال می کنند. به عنوان مثال اگر برای ارسال محصول از کامیون استفاده میشده در بازگرداندن پالت ها می توان از وانت استفاده کرد و هزینه کمتری در بر خواهد داشت.

قیمت باکس پالت تاشو

خرید باکس پالت تاشو

ارزانترین باکس پالت تاشو

مطالب مرتبط :