گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1399/06/04 - 13:49 كد :38
مزایای استفاده از باکس پالت در قفسه بندی انبار
باکس پالت نوعی پالت است که در اطراف آن دیواره هایی وجود دارد و برای انبارداری و حمل و نقل انواع کالاها تولیدی و مواد اولیه صنایع مختلف استفاده می­ شود وجود دیواره در اطراف باکس پالت باعث نظم دهی و مرتب شدن بیشتر کالا ها و همچنین محافظت در برابر کالا می شود.

باکس پالت چیست

باکس پالت پلاستیکی نوعی پالت است که با دیواره ای پلاستیکی محکم احاطه شده. وقتی که محصول یا کالای مورد نظر ما حجم کم و تعداد زیاد داشته باشد، در صورت عدم جابه جایی (نگهداری و انبار کردن) و یا به منظور حفظ سلامت محصولات از باکس پالت پلاستیکی استفاده می کنیم.
انواع مختلفی از باکس پالت پلاستیکی وجود دارد. باکس پالت پلاستیکی که دارای هواکش هستند را برای جا به جایی و نگهداری موادی همچون میوه ها و کالاهای مرطوب استفاده میکنیم. چراکه نیاز به جا به جایی هوا و اکسیژن دارند. باکس پالت های پلاستیکی با گوشه های منحنی جهت جلوگیری از لغزش در چیدمان ستونی استفاده می شوند.
 
مزایای استفاده از باکس پالت در قفسه بندی انبار
 

ویژگی و مشخصات فنی باکس پالت

 • قابلیت بارگیری و نگهداری محصولات به صورت ایمن، بهداشتی، سریع و آسان
 • قابلیت استفاده از لیفتراک، ریچ تراک و هندجک
 • گوشه های منحنی جهت جلوگیری از لغزش در چیدمان ستونی
 • سازگار با محیط زیست 
 • عمر طولانی 
 • وزن بسیار کم 
 • قابل شستشو و ضد عفونی
 • مقاوم در برابر رطوبت، آلاینده های محطیی ،مواد شیمیایی خورنده
 • قابلیت تولید در رنگ های مختلف
 • تحمل دمای 40- تا 60+ درجه سانتیگراد و سازگار با شرایط جوی مختلف
 • رنگ ثابت در صورت قرار گرفتن زیر نور خورشید
 • دارای پایه و امکان اضافه کردن پایه برای حمل و کنترل بهتر زمان حمل و نقل

مزایای استفاده از باکس پالت در قفسه بندی انبار

قفسه بندی انبار یکی از روش های نوین و پرکاربرد طراحی سازه می باشد که توانسته است مشکلات روی هم انباشته شدن بار، تجهیزات و محصولات مختلف کارخانه ای، فروشگاهی و مراکز پخش عمده محصولات مختلف را برطرف نموده و ضمن فراهم سازی یک فضای مناسب، بزرگ و قابل استفاده، تاثیر فوق العاده ای در نظم بخشیدن و مرتب نمودن طبقه بندی و چیدمان اصولی تجهیزات و کالاهای داخل انبار داشته و با استفاده از قفسه بندی های مختلف انبار در سبک و انواع متنوع، می توان محصولات داخل انبار را بر اساس کد، حروف و ارقام مختلف طبقه بندی نموده و بر اساس تقاضا و نیاز مشتریان و شرکت های عرضه کننده، آنها را بارگیری، پخش و عرضه نمود. با استفاده از قفسه بندی انبار، می توان  یک فضای کوچک، محیطی مرتب، بزرگ و بسیار عالی خلق نموده و انجام امورات انبارداری و انبارگردانی را برای کارگردان مشغول به کار در این مکان ها، تسهیل نمود.

باکس پالت ها یک ابزار مهم و کارآمد در قفسه بندی انبارها می باشند زیرا استفاده از باکس پالت ها باعث نظم دهی و ترتیب بیشتر چیدمان انبار می شود و از این رو نیز در زمان انبارگردانی و انبارداری باعث سهولت و راحتی کار انبارداران می شود.

مزایا و کاربردهای قفسه بندی انبار به وسیله باکس پالت

یکی از بزرگترین و مهمترین مزایای استفاده از باکس پالت ها در قفسه بندی در اندازه های مختلف، ایجاد نظم و ترتیب در فضای داخلی انبار ها به ویژه انبارهای بزرگ و فضا دار است. ذخیره سازی و نگهداری کالاها و تجهیزات موجود در انبارها در فضایی بالاتر از سطح زمین به منظور کاهش نفوذ رطوبت در آنها، قرار گیری در سطوحی مناسب و مطمئن به منظور کاهش صدمات و خسارات وارد شده به محصولات و کالا ها از مزایای بسیار مهم در نصب قفسه های انباری می باشند. جداسازی و طبقه بندی تجهیزات موجود در انبارهای بزرگ به منظور تسهیل درجا به جایی، فاکتور کردن موجودی های انبار و بار زدن محصولات و کالا ها از دیگر مزایای مهم و بسیار اساسی در نصب قفسه های انبار می باشد. به شکل کلی می توان گفت کاربردهای مختلف نصب قفسه های انباری در چند دسته کلی تقسیم بندی می شود.
مطالب مرتبط :