گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1398/09/26 - 9::32 كد :13
انواع پالت چوبی و نحوه ساخت آنها
پالت وسیله ای مقاوم و مسطح است که در صنعت و حمل نقل کاربرد فراوانی دارد به همین جهت تولید و ساخت آن توسط شرکت های در سراسر ایران و جهان رونق بسیار دارد که در دو نوع پلاستیکی و چوبی در صنایع استفاده میشود.
انواع پالت چوبی و نحوه ساخت آنها

پالت چوبی نو

در میان پالتهای موجود در بازار مثل فلزی و پلاستیکی قیمت پالت چوبی نصف جنس های دیگر است و جز پرکاربردترین پالتهای حال حاضر بازار است , پالت چوبی نو برای حمل و نقل و انتقال انواع کالاها مناسب است و این نوع پالت میتواند تا وزن 1000کیلوگرم را تحمل کند ٫ شما میتوانید با خاطر آسوده از سلامت ارسال کالای خود مطمئن باشید.

قیمت پالت چوبی نو

میشود گفت تقریبا قیمت یک پالت چوبی نصف قیمت یک پالت پلاستیکی است, از انواع پالت ها میتوان به پالت چوب روسی و چوب مارون اشاره کرد, همچنین سازندگان پالت چوبی ,این پالت ها را در انداره های مختلف میسازند, طبیعتا قیمت نیز براساس نوع و اندازه این پالتها تعیین میگردد ,
توصیه ما به همه خریداران مشاوره گرفتن از تیم آذرپالت برای انتخاب مناسب است.

پالت چوبی دست دوم

مواقعی پیش میاید که برخی از کارخانه ها تنها یکبار احتیاج به حمل و نقل کالا دارند و در انتهای فرآیند حمل و نقل عملا این پالتها بدون استفاده باقی میمانند,دراین صورت شما میتواتید دوباره این پالت ها در چرخه حمل و نقل کالا ها به کار گیرید که افرادی مثل شما بتوانند از این پالتها مجددا استفاده کنند.

قیمت پالت چوبی دست دوم

با توجه به نو و کهنه بودن پالت, اندازه پالت و جنس چوبی که از آن ساخته شده است همه وهمه در تعیین نرخ پالت چوبی تاثیرگذاراست.به طور کلی میتوانیم تغییر فاحش را در قیمت پالت نو و دست دوم ببینیم , با توجه به صحبتهای انجام شده قیمت پالت دست دوم یک سوم قیمت پالت چوبی نو است.

ساخت پالت چوبی

نحوه ساخت پالت چوبی به دو طریق انجام میگیرد دستی و مکانیزه (اتوماتیک)
در روش مکانیزه چوبها داخل کارخانه با ابزارآلات مخصوص چوب بری بریده میشود و به روش ماشینی اتصال و ساخت پالت چوبی انجام میشود.
و اما در روش دستی چوب های برش خورده توسط میخ های فولادی به یکدیگر متصل میشوند , توجه داشته باشید اندازه یکسان و پرچکاری دقیق نشان دهنده سلامت پالت است.
 
ساخت پالت چوبی

ضایعات پالت چوبی

ولی جا دارد از این موضوع یاد کنیم که پالتهای چوبی بعد از اینکه چندین بار استفاده شدند ممکن است شکسته شوند یا حالت اولیه خود را از دست بدهند در این حالت دیگر اعتباری برای انتقال کالا با این پالت ها وجود ندارد , پس دراین وضعیت میتوان این چوبها را بازیافت و تبدیل به کاغذ و... کرد و یا با تبدیل آن به خمیر مالچ از آن برای تقویت خاک استفاده کرد و درنهایت میتوان با خلاقیت وسایل کوچک چوبی ساخت.