گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1398/09/26 - 10:25 كد :11
کپک زدن پالت چوبی
کپک در پالت چوبی از مهم ترین عواملی می باشد که در خرابی پالت چوبی تاثیر گذار است. پالت چوبی از جهات متعددی ...
کپک در پالت چوبی  از مهم ترین عواملی می باشد که در خرابی پالت چوبی تاثیر گذار است. پالت چوبی از جهات متعددی، به اسب‎های بارکش شباهت دارند. پالت چوبی به منظور انتقال امن کالا الزامی می باشد. به منظور دفع رشد کپک، اطمینان کسب کنید که ارائه‎دهنده پالت چوبی اقدامات ضروری به منظور مقابله با آن‎ها را انجام داده است. شما نیر می‎توانید با انجام چند اقدام ساده جلوی حمله کپک‎ها به پالت چوبی را بگیرید. مراحل جلوگیری از کپک زدن شامل استفاده از چوب مناسب، خشک نگه داشتن پالت چوبی، حفظ حرکت هوا در فضای ذخیره‎سازی و چرخاندن پالت چوبی می‎شود.
 
کپک زدن پالت چوبی

 نگهداری پالت چوبی جهت جلوگیری از کپک زدگی

مطمئنا هر جنسی که خریداری می‌شود همواره نیاز به یک سری مراقبت ها و مراعات هایی دارد. مثلا در فصول گرم سال، یکی از مواردی که برای پالت های چوبی رایج است، مشاهده کپک در پالت چوبی است که دلیل اصلی آن برمی‌گردد به عدم نگهداری درست از پالت.
ترکیب عواملی مانند رطوبت، هوای گرم و چوب، محیط مساعدی برای قارچ ها شکل می‎دهد. به ویژه در ماه‎های گرم و مرطوب فصل تابستان، تولید کنندگان و مصرف کنندگان پالت چوبی بایستی بیشتر حواس خود را جلب پالت چوبی کنند. برای جلوگیری از وقوع این مشکل، باید سعی کنید همواره در پالت شما جریان هوا وجود داشته باشد. این جریان هوا باعث جلوگیری از رشد کپک و قارچ ها می‌شود. شرکت‎های غذایی و دارویی باید به نحو خاصی در رابطه با قارچ‎ها محتاط و هوشیار باشند.

نکات لازم برای جلوگیری از کپک زدن پالت چوبی

مهم‎ترین نکته‎های که بایستی مد نظر داشته باشید این است که رشد کپک‎ها در شرایط مطلوب صورت می‎گیرد. محدودسازی رطوبت بهترین روش به منظور جلوگیری از کپک زدن پالت چوبی است. مشتریانی که در رابطه با کپک زدن پالت چوبی نگرانی زیادی دارند، بایستی مطمئن شوند که تولیدکننده پالت چوبی در طول پروسه تولید پالت چوبی در کوره خشک از چوب کاج جنوبی زرد در عوض چوب جنگلی سبز استفاده کرده باشد. چوب‎های جنگلی سبز رطوبت بالایی دارند و بیشتر در معرض حمله کپک‎ها قرار می‎گیرند.به علاوه، روی تمام چوب‎ها حتی در زمان حمل و نقل بایستی با وسیله‎ای همانند با برزنت پوشانده شوند. برزنت یک ماده خوب برای ممانعت از نفوذ بارش و رطوبت در چوب به شمار می‎رود. زمانی که چوب قطع می‎شود، بایستی در یک منطقه که هوا در جریان است نگه داشته شود.
 
قیمت پالت چوبی

قیمت پالت چوبی

تا چه زمانی پالت چوبی کپک نمی زند؟

بعد از تولید پالت چوبی، آن‎ها هنوز هم استعداد ابتدا به رشد کپک را دارند. مورد مهم بعدی که باید به آن توجه کنید، چرخاندن پالت است. یعنی در طول حرکت، پالت را کاملا بچرخانید تا همه سطوح آن با هوای تازه در ارتباط باشند. هم چنین بسیار مهم است که پالت های خود را در محلی سربسته و گرم که برای رشد قارچ ها ایده آل است قرار ندهید. در طول مراحل حمل و نقل، حفظ جریان هوا برای ممانعت از رشد کپک حیاتی است. درون یک کامیون به سهولت می‎تواند تبدیل به یک اجاق بزرگ شود و کپک‎ها در این محیط در کمتر از سه ساعت ظاهر خواهند شد.
 

نقش کارخانه سازنده در کپک زدن پالت چوبی

کارخانه ای که از آن اقدام به خرید پالت چوبی می‌کنید نیز بسیار مهم می باشد و بخشی از وظایف بر عهده سازنده پالت شماست. مثلا کارخانه باید از چوبی برای این مصرف استفاده کند که دارای رطوبت کمی باشد، یا مثلا در هنگام حمل پالت از کارخانه تا محل شما، روی سطح پالت ها را با برزنت پوشانده باشند تا به پالت شما آسیبی وارد نگردد. شما نیز موظف هستید در هنگام دریافت پالت های خود، آن ها را به طور کامل و دقیق بررسی کنید تا مطمئن شوید پالتی که به شما تحویل داده شده، عاری از هرگونه کپک یا مشکلات این چنینی است. علت این مورد این است که کارخانه های ساخت پالت چوبی معمولا پس از تحویل محصول به شما، مسئولیتی قبول نخواهند کرد. علت عدم قبول این مسئولیت نیز این است که برای کپک زدن پالت چوبی کمتر از ۳ ساعت وقت لازم است و این کپک ها ممکن است به خاطر عدم نگهداری درست شما بوجود بیاید.
 اقدامات لازم برای جلوگیری از رشد کپک در پالت چوبی
در صورت خرید پالت چوبی اگر پالت ها کپک زده باشند شما می توانید آن ها را مرجوع کنید ولی اگر بعد از مدتی دچار کپک زدگی بشود شما نمی توانید دیگر آن ها را رد کنید، به همین منظور برای جلوگیری از پرداخت دوباره هزینه، شما باید توجه بسیاری کنید و پالت ها را در داخل نگهداری کنید و از عناصر نام برده شده دور کنید وهمه ی پالت ها را بچرخانید و همچنین جریان هوا را در کانتینر های حمل و نقل و انبار حفظ کنید.
کپک ها یک مشکل بزرگ برای تولیید کنندگان و مصرف کنندگان پالت ها چوبی مخصوصا در فصل های گرم سال می باشند به همین منظور بهتر است برای جلوگیری از یروز این مشکل موارد گفته شده را رعایت کنید.
 
فروش پالت چوبی
 

فروش پالت چوبی در کرج و تهران

facebook
googleplus
twitter
rss
صفحه اصلي | درباره شرکت | تماس با ما | نقشه سایت
کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آذر پالت ميباشد.