گروه خبري : عمومی
تاريخ انتشار : 1394/09/09 - 16:24 كد :10
انتخاب اندازه ی مناسب برای پالت چوبی
انتخاب اندازه پالت چوبی بستگی به نوع استفاده از آن دارد.
اندازه پالت چوبی در صنعت های مختلف متفاوت است. برخی، مانند صنایع مواد غذایی، از سایز استاندارد برای پالت چوبی استفاده می کنند. اما برخی دیگر ممکن است، یک اندازه خاصی برای پالت چوبی احتیاج داشته باشند.

ابعاد پالت چوبی

استانداردهای صنعت پالت چوبی و اندازه های رایج برای استفاده صنعت مواد غذایی بزرگترین مصرف کننده پالت چوبی در ایالات متحده است. رایج ترین سایز پالت چوبی 40*48 است. این سایز پالت چوبی برای هر دو پالت چوبی استرینگر و بلوک به منظور رفع نیازهای کاربر نهایی استفاده می شود. پالت چوبی استرینگر آزادانه از استاندارد GMA (انجمن تولید کنندگان مواد غذایی) پیروی می کند. که سایز آن 40*48 است و دارای دسترسی چهارطرفه است. پالت چوبی بلوک معمولا از استاندارد شرکت های اجاره پالت چوبی استفاده می کند. سایز آن نیز 40*48 است و دارای دسترسی چهارطرفه است. بسته بندی، انبارداری و حمل و نقل با توجه به این اندازه ها تنظیم شده اند. انطباق با صنعت، جابجایی کالا بین تولید کنندگان، مراکز توزیع و فروشگاه ها را امکان پذیر می سازد.
 
انتخاب اندازه ی مناسب برای پالت چوبی
 
صنایع شیمیایی دارای چندین استاندارد برای اندازه پالت چوبی هستند، که از CP-1 تا CP-9، توسط انجمن تولید کنندگان پلاستیک در اروپا کلاس بندی شده اند. در شمال امریکا، صنایع شیمیایی اغلب از CP-1، 2، 3، 6، 8، و 9 استفاده می کنند. انتخاب نوع پالت چوبی در بخش های بزرگ به بسته بندی محصولات اولیه بستگی دارد که آیا محصول اولیه در درام ها، ساک های بزرگ، جعبه یا کیسه ها بسته بندی شده اند.
 
قیمت پالت چوبی دست دوم در کرج

قیمت پالت چوبی دست دوم در کرج

دو صنعت دیگر که دارای اندازه های رایج پالت چوبی هستند، صنعت چاپ و صنعت سقف سازی است. صنعت چاپ معمولا از پالت چوبی استرینگر به سایز 40*48 استفاده می کند، البته شرکت های چاپ از سایر اندازه های پالت چوبی نیز استفاده می کنند. برای صنعت بام سازی نیز همین گونه است. اندازه رایج 37*37 است، اما در سایز پالت چوبی مورد نیاز در این صنایع، بسته به ویژگی های واحد بار، جابه جایی و نیازهای ذخیره سازی انعطاف پذیری وجود دارد.

ملاحظات لازم در هنگام انتخاب اندازه پالت چوبی

بسته به نوع صنعت، استانداردهایی برای اندازه پالت چوبی وجود دارد که رعایت آنها ضروری است. اکثر صنایع، با این حال، دارای انعطاف پذیری در این رابطه هستند. اندازه موثر پالت چوبی علاوه بر این استانداردها، به ویژگی های واحد بارگیری نیز بستگی دارد. راه ارتباط پالتیزر با پالت چوبی، و همچنین روش ذخیره سازی مورد نظر باید تماما در هنگام انتخاب اندازه پالت چوبی در نظر گرفته شود. این متغیرها می توانند به آسانی توسط سیستم طراحی پالت چوبی به منظور تعیین اندازه بهینه پالت چوبی برای استفاده، تجزیه و تحلیل شوند.